+48 504 501 444 | Józefa Mehoffera 36, Warszawa | Pn.-Pt.: 9.00-18.00, So.: 11.00-15.00

Gdzie oddać elektrośmieci?

Wraz z rozwojem nowych technologii rośnie liczba śmieci, które określa się mianem elektrośmieci. Elektrośmieci to najczęściej niesprawny lub przestarzały sprzęt elektroniczny, a także urządzenia elektryczne. Oznacza to, że nie tylko firmy, ale również gospodarstwa domowe produkują zastraszające ilości elektrośmieci – poczynając od telefonów komórkowych, kończąc na sprzęcie RTV i AGD.  Zmieniając komputer lub telewizor często zastanawiamy się, co zrobić ze starym urządzeniem. Część z nas składuje tego typu „odpady” w piwnicach lub na strychach w przekonaniu, że jeszcze kiedyś mogą się okazać użyteczne. Najczęściej okazuje się, że użyteczne nie są i po kilku latach magazynowania i tak trafiają na śmietnik. Ale czy śmietnik to właściwe miejsce dla elektrośmieci?

Śmieci czy złom?

Ze względu na surowce, z których zostały wykonane urządzenia elektroniczne i elektryczne nie są śmieciami, które ulegną biodegradacji. Oznacza to, że przez miliony lat będą zalegały na wysypiskach śmieci, nierzadko powodując skażenia gleby i wód gruntowych. W trosce o środowisko naturalne warto spojrzeć na elektro śmieć w kategorii złomu, który można poddać recyclingowi. Szlachetne metale, szkło, plastik… – współcześnie coraz więcej surowców, w tym również tworzyw sztucznych można ponownie wykorzystać, ograniczając tym samym produkcję nowych surowców i lawinę zasypujących nas śmieci.

Złom elektryczny możemy wrzucać do specjalnych pojemników na elektrośmieci – pojemniki takie można spotkać w wybranych sklepach RTV i AGD oraz supermarketach, a coraz częściej także jednostkach administracji publicznej. Innym sposobem na pozbycie się elektrozłomu jest oddanie go do sklepu, w którym kupujemy nowe urządzenie. Warto o tym pamiętać. Sklepy handlujące sprzętem RTV i AGD mają obowiązek przyjmowania i utylizacji złomu elektrycznego od klientów, którzy zakupują nowe urządzenia. Podczas gdy niektóre sklepy oferują zniżki dla klientów oddających stare sprzęty, inne próbują się wymigać z obowiązku utylizacji elektrośmieci. W takiej sytuacji możemy skorzystać z oferty skupu elektroniki i elektrośmieci.

Skup elektroniki i elektrośmieci

Nasz skup elektroniki i elektrośmieci współpracuje zarówno z klientami indywidualnymi, jak i przedsiębiorcami. Oznacza to, że przyjmujemy wszystkie elektrośmieci niezależnie od ich liczby lub wagi. Każdy sprzęt, który trafia do naszego skupu jest wyceniany, w związku z czym osoby oddające nam elektrośmieci nie tylko pozbywają się problemu, ale również na tym zarabiają. To dobry argument, żeby podjechać ze starym laptopem do skupu, zamiast zwyczajnie wyrzucać go na śmietnik.

Zależy nam na wygodzie Naszych Klientów, dlatego w przypadku odbioru większej ilości elektroniki i elektrośmieci zapewniamy przyjazd do klienta, wycenę na miejscu oraz ekspresowy odbiór śmieci. To oferta, z której możecie skorzystać porządkując strych lub piwnicę, jak również firmowy magazyn.

Zamknij Menu