+48 504 501 444 | Józefa Mehoffera 36, Warszawa | Pn.-Pt.: 9.00-18.00, So.: 11.00-15.00

Co to są elektrośmieci?

Z uwagi na budowę oraz sposób działania urządzeń elektrycznych i elektronicznych należy je wyrzucać w sposób inny niż pozostałe odpady. Elektrośmieci pod żadnym pozorem nie wolno wyrzucać do tradycyjnego kosza, ponieważ urządzenia te uwalniają do środowiska substancje szkodliwe dla roślin, zwierząt i człowieka. Z tego też względu zużyte sprzęty nie powinny być składowane w zwykłych pojemnikach i na wysypiskach śmieci.

Jako profesjonalna firma świadczymy usługi z zakresu utylizacji elektroniki. W sposób kompleksowy zajmujemy się skupem, odbiorem i recyklingiem zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego.

Elektrośmieci to zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, w skrócie ZSEE. Na elektrośmieci składają się wszystkie urządzenia elektryczne i elektroniczne działające na prąd lub na baterie, które są zepsute lub nieużywane. Do elektrośmieci zaliczamy m. in.: zepsute lodówki, zmywarki, komputery, stare pralki, uszkodzone telefony, a także drobny sprzęt AGD, zabawki i inne gadżety elektroniczne.

Elektrośmieci – co z nimi zrobić?

Skup elektrośmieci jest usługą dużo bardziej potrzebną, niż może się to wydawać. Sprzęt AGD i RTV zawiera substancje, które powszechnie uznawane są za szkodliwe, a bardzo często zalegają w naszych mieszkaniach, zajmując cenną powierzchnię do przechowywania. Tymczasem większość materiałów i surowców da się ponownie wykorzystać do produkcji chociażby nowych urządzeń gospodarstwa domowego, mebli czy części do samochodów. Przetwarzaniem starych sprzętów zajmują się specjalne zakłady, w których urządzenia poddawane są procesom odzysku, recyklingu bądź unieszkodliwiania. Niechciane lub niedziałające odkurzacze, stare komputery, lodówki, a także telefony należy przekazywać do specjalnych punktów zbierania. W przypadku większych gabarytów w większości przypadków można skorzystać z bezpłatnego odbioru urządzenia z domu.

Obecnie sklepy sprzedające urządzenia elektroniczne oferują także możliwość pozostawienia zepsutego sprzętu. Często kupując nowy telewizor, można oddać stary, czasami zyskując z tego tytułu obniżkę ceny. W każdym takim punkcie powinny również znaleźć się stosowne pojemniki na urządzenia, takie jak baterie, świetlówki czy żarówki.

W naszym zakładzie wszystkie elektrośmieci, są dla nas bardzo cennym surowcem. Dlatego jeżeli nie wiecie Państwo co zrobić z posiadanym zużytym sprzętem AGD i RTV zachęcamy do kontaktu z naszą firmą.

Zamknij Menu