+48 504 501 444 | Józefa Mehoffera 36, Warszawa | Pn.-Pt.: 9.00-18.00, So.: 11.00-15.00

Gdzie można sprzedać stare telefony komórkowe?

Większość z nas posiada stare, niepotrzebne telefony komórkowe, które zalegają w szufladzie. Z jednej strony zapewne nigdy już ich nie użyjesz i nie wykorzystasz, z drugiej nie wiadomo do końca co z nimi zrobić. Zgodnie z obowiązującymi przepisami wyrzucanie elektrośmieci do zwykłego śmietnika jest po prostu niezgodne z prawem. Co więc zrobić ze starym telefonem? Jak postępować w zgodzie z ekologicznym podejściem i trochę na tym zarobić?

Gdzie można sprzedać stare telefony?

To od nas zależy jak wyglądać będzie środowisko naturalne w przyszłości i w jakim stanie pozostawimy naszą planetę dla pokoleń. Z jednej strony władze próbują regulować zachowania ludzi przepisami prawnymi, jednak nie zawsze jest to skuteczne. Dlatego powstaje coraz więcej firm, które oferuje zakup używanych sprzętów i próbuje w ten sposób skłonić konsumentów do prawidłowych zachowań. Skup uszkodzonych telefonów to miejsce, do którego oddasz swój stary telefon. W zależności od jego stanu zostaną ponownie użyte jego komponenty lub urządzenie w całości. Ty dzięki temu zyskujesz potrójnie: nie obciążasz planety dodatkowymi odpadami elektronicznymi, uporządkujesz swoją przestrzeń i zarobisz na tym.

 

Skup elektroniki przyjmuje telefony w różnym stanie, od dowolnego producenta czy operatora. Nie musisz posiadać do nich opakowania czy akcesoriów dodatkowych takich jak ładowarka czy słuchawki. Same telefony także mogą być w różnym stanie. Może być to idealnie zadbany aparat lub taki, który nosi silne ślady użytkowania, ma pękniętą szybkę czy nie działający głośnik. Od stanu urządzenia zależy jednak końcowa wycena.

Gdzie oddać stary telefon, który jest uszkodzony?

Telefon, który przeleżał już kilka lat w szufladzie i jest niesprawny lub uległ uszkodzeniu, a jego naprawa przewyższa jego wartość, musi zostać zutylizowany. Zgodnie z wprowadzonym w 2005 roku w Polsce zakazem wyrzucania elektroodpadów do śmietnika, konieczna jest utylizacja telefonów, które nie nadają się do dalszego użytkowania.

Oznacza to, że stare i niepotrzebne sprzęty powinny trafić do odpowiedniej firmy, która zajmuje się ich utylizacją. Przeprowadza ona cały proces rozbiórki sprzętu, gdzie zabezpieczane są niebezpieczne substancje, a materiały, które nadają się do ponownego użytku odzyskiwane. Tego typu recykling to sposób na zmniejszenie ilości elektroodpadów i zużycia nowych surowców naturalnych.

Pamiętaj o usunięciu danych przed oddaniem telefonu

Telefony to nasze małe centra dowodzenia, na których większość z nas przechowuje bardzo duże ilości wrażliwych danych. Nie tylko zdjęcia czy wiadomości, ale także ważne informacje czy hasła. Jeśli telefon jest sprawny, to przed jego oddaniem zadbaj o wyczyszczenie jego pamięci. W ten sposób zadbasz o swoje bezpieczeństwo i będziesz mieć pewność, że żadna poufna informacja nie wpadnie w niepowołane ręce. Wystarczy, że wejdziesz w ustawienia i przywrócisz ustawienia fabryczne.

Oczywiście zlecając utylizację profesjonalnej firmie, możesz mieć pewność, że przed udostępnieniem telefonu do dalszej odsprzedaży usunie ona wszystkie Twoje dane z urządzenia. Nie musisz się więc martwić o to, że ktoś dostanie telefon z Twoimi notatkami czy zdjęciami.

Zamknij Menu